• Grete Sutrop

Turundusreede, peremöll ja mõistlikud inimesed

Eile osalesin Turunduslabori korraldatud tasuta veebikonverentsil "12 tundi turundust", mis tähendaski päriselt seda, et 12h järjest astusid üles erinevad turundusspetsid ja jagasid kompaktselt väärtuslikku inffi. Ühtlasi tähendas see seda, et ma istusin hommikust õhtuni arvuti ees (või taga?) ja kirjutasin kõike üles. Aga mulle sellised hullused ja väljakutsed täiega meeldivad, nii et ma üldse ei kurda! Hoopis rõõmustan! Sest lisaks headele soovitustele sain näha ka nii palju erinevaid inimesi laivis esinemas, mida siin viimasel ajal ju tihti ei juhtu! Nii huvitav on näha kui erinevad inimesed on ja kuidas nad igaüks omamoodi sisu edasi annavad. Hea koolitus iseendale selles osas ka, igatahes!Kõige rohkem minuga haakuvat inffi sain:

- Gracefiti Shalinilt, kes rääkis kogukonna loomisest ja oma loost,

- Sven Nuumilt, kes oskas kuidagi hästi inimlikult edasi anda, kuidas sisu luua ja miks ja kellele,

- Priit Kallaselt, kes rääkis persoona loomisest

- Olesja Sauelt, kes tõi uuesti välja persoonibrändingu põhitõed, mis mul vahepeal on ununenud


Aga väga kasulik ja praktiline oli ka Karl Kanguri SEO-teemaline ettekanne ja Ketlin Kasaku värbamisteemaline ettekanne - tõeliselt hästi ja põhjalikult ja südamlikult edasi antud info.

Ja muidugi oli lõppkokkuvõttes ikka igaühelt midagi õppida! Nii et nii heaa!


Õhtuks tundsin, et mu aju oli sellest kuulamisest ja ekraanimürast soodastunud, aga noh, ükekordne värk! Ja ma läksin jalutama ka pärast, et natuke jälle maailmaga ühenduda.


Kuna ma teadsin, et reede selline tuleb, otsustasin selleks ka valmistuda. Hommikul käisin juba varakult mere ääres jalutamas ja võimlemas ja neljapäeval tõin poest erinevaid lihtsasti valmistatavaid toite ja snäkke, millega lapsi päeva jooksul üle puistata, kui mingiks jamaks või konfliktiks minema peaks. Õnneks oli eile Martin ka kodukontoris, nii et lõpuks kõik toimis! Kõik arvestasid sellega, et ma olen tähelepanuga koolitusel ja olid väga mõistvad (ja enamiku ajast õues, mis andis mulle keskendumiseks veel lisaruumi)! Ja mul on uued mürasummutavad kõrvaklapid ka! Lõpuks sain kõige selle keskel isegi mereannisiroto valmis ja lastevanematekoosolekul osaletud. Ideaalne näide sellest, et kes teeb, see jõuab! Mulle meeldib! Jõuda ja oma efektiivsust nautida! Ma tunnen vist kevadet oma kontides!Tere hommikust, Rohuneeme!

0 comments