• Grete Sutrop

Minu tegemiste ja mõtiskluste uus kodu! Ja kirjapanemise-miksid


Foto: Helen Tulp


No teree! Ma olen pikalt mõelnud, kuidas oma tegemistes kuidagi niimoodi korda luua, et nende juured oleksid kuidagi ühes kohas. Noh, et nagu terve pere elaks ikka ühe katuse all. Et kõik tegemised teaksid, kus on nende kodu. Ja ma siis katsetan nüüd sellist ühe lehe varianti.

Päriselus.ee oli muidu ka tore, aga ma ikkagi tundsin, et kõik mu asjad on kuidagi eraldi ja üldse, ma ju olengi kogu aeg päriselt elus, isegi, kui mul sellega midagi lappama läheb, siis see on ju ikkagi ka päriselt. Seega see päriseluline aspekt peaks olema integreeritud kõikidesse tegemistesse või hõlmama kõike, nii et siin on nüüd minu uus veebikodu. Tere.

Miks ma üldse kirjutan siin kogu aeg? Ma panin isegi eile ilusti kirja kõik erinevad aspektid, mis sellega seostusid! Need on sellised:

- ma saan sellest mingi positiivse laengu, kui mul on võimalus mõtted-tunded-elamused väljakirjutada ja ma tunnen, et selle kõige jagamisega ma aitan ennast ja teisi ka. Ehk et suund on elurõõmu poole ja ma rühin sinna armastuse ja julgusega koos. Ja ma inspireerin niimoodi ennast (kui mul on see lainelt-maha-kukkunud-olek. Siis ma loen ise oma postitusi ja näen, et ma olen tõestuseks, et lainetamine on ok ja minu elurõõmsam pool tuletab mulle meelde, et ma olen laineharjal ka olnud) ja olen kuulnud, et see vahel toetab teid ka.

- ma tahan iseendale ja teile järjepidevalt kinnitada, et me päriselt loome enda elu ise. Ehk et meie mõtted ja teod ja suunad ja hoiakud ja väärtused ongi meid praeguseni kandnud ja kui miski pole päris see, siis järelikult tuleb ise neid asju korrigeerida.

- elusolemine on igatpidi põnev ja nii palju võimalusi on kasvamiseks ja rõõmustamiseks. Ma tahaks seda teekonda jäädvustada iseendale ja tulevastele põlvedele. Sest ma olen ka kolme tütre ema, seega sellesse on juba "eeskuju" sisse kirjutatud. See eeskujumõte on ka alati kuklas tiksumas. Ma tahan, et mu tütardest kasvavad elurõõmsad, julge eneseväljendusega, siirad ja lahked ja oma väärtustega naised. Ehk minu püüdlused oma loo kirjapanemisel annavad veits innustust neile ka oma asju ja elusolemist sügavamalt läbi mõelda.

- tänu kirjutamisele olen leidnud niii palju minuga sarnasel teekonnal ja sarnaste suundadega inimesi, kellest ju muidu ei teakski, et nad samal lainel on. Seega, et me üksteist üles leiaksime, on paratamatult vaja olla nähtaval. Kui me niimoodi kõik koondume, saame koos veel ägedamalt ja suuremalt ja võimsamalt luua ja igasuguseid asju teha! Seega, selline mõtete väljendamine ja jagamine on ideaalne mõttekaaslaste leidmise viis! Kirjutage! Näeme! Teeme asju! (mind leiab facebookist, instast ja Elujõusaalist! Ja kuulda saab podcastis Draamatud)


Foto: õde Britt


0 comments