• Grete Sutrop

Jalutamispäevik. Hooaja-alguse-asjaajamise-logistika-möll ja minikohalolekud aias.

Igatahes võin julgelt öelda, et ideed, loovus ja uue hooaja värk on võimsalt käima lükkunud - mõnus ja hull paikaloksutamine ja sobitamine ja arutlemine ja muutmine ja ümbermõtlemine ja uuestimõtlemine on siin igas võtmes ja igas asendis täies hoos. Ja tegelikult saan ma järjest rohkem kogeda, et kõik tegelikult ja päriselt loksubki lõpuks ise õigesti oma kohale. Kui midagi meeleheitlikult muuta või kuhugi toppida, siis selline surumine tavaliselt lõppeb sellega, et midagi jääb kuskilt ikkagi ära ja see toppimine oli ülepingutamine. Sest ta lihtsalt rahulikult ootas oma kohta, mis niikuinii pidi tulema. Lihtsalt meie ei usaldanud.


Eelmise aasta augusti Grete


Panen siin saali uue hooaja tunniplaani ja laiemaid plaane ja sealjuures laste trennide ja nädalate ja iseenda muid tegemisi paika ja sellega on täpselt nii, et muu ei aita, kui usaldamine. Suhtlemine ka, muidugi. Aga suuremas plaanis ikkagi usaldus, et kõik tuleb sinna, kuhu vaja ja õigel ajal. Juba näen seda iga päev.


Jalutamisega olen tegelenud rohkem oma aias, samme pole viimastel päevadel 10000st rohkem kogunenud. Ja natuke kripeldab küll, et ma ilusa ilmaga arvuti taga klõbistan siin. Aga see on iga hooaja alguses nii. Lihtsalt on vaja kõik mõnusalt voolama ja jooksma saada ja siis saab välja(s) hingata.


Aga sellistel päevadel olen veel mitu korda tänulikum oma aia eest, sest tõesti, see paljajalu üle muru sahistamine ja värskes õhus hingamine ja öötähtede vaatamine, millal iganes tunne tuleb, see aitab nii hästi selliseid minikohalaolekuid teha. Kiirematel aegadel. Siis, kui mets ja meri natuke ootama peavad.0 comments