• Grete Sutrop

4/30 Istumisvaba pühapäev ehk kuidas 12500 sammu täis saada kodust lahkumata

Updated: Apr 6

Selline intrigeeriv pealkiri, eksole. Aga põhimõtteliselt on sellise eesmärgi saavutamiseks vaja koristada ära terrass, garaaź, auto, pesuruum ja kogu elamine. Ja noh, nipet-näpet siia-sinna ja nii ta tuleb, see 12500 sammu ehk 8,8km. Päris märkimisväärne. Seda ma kunagi lugesin, et koristamine on hea trenn. Nüüd siis tõestan seda teooriat oma sammulugejaga siin.


Kuulasin täna koristamise kõrvale palju Shefali Tsabary - mu lemmar teadliku vanemluse ja põhimõtteliselt teadliku elu guru - erinevaid intekaid ja ettekandeid. Youtubeist täitsa vabalt leitavad (et saada aimu, kes ta on, vaata/kuula näiteks seda! Või seda!). Uskumatu naine ikka. Tahan veel! Mul on tema raamatud ka ja need on ka lihtsalt üle mõistuse. Ma loen tema raamatut "Conscious Parent" iga natukese aja tagant uuesti üle. Ta on ka muide tabavalt öelnud, et ta peab ise ka seda aeg-ajalt üle lugema ja ta abikaasa ja tütar soovitavad ka tal seda teha, kui ta parajasti jälle oma inimlikel mustritel ruulida laseb. See, kuidas ta suudab lahti mõtestada inimese olemuse ja samas seda igatpidi mõista ja aktsepteerida, see on omaette tase! Põhiline point on, et kõik toimub praegu. Ja kõik ootused ja suured plaanid on suunatud tulevikku, mida veel ei ole, ja põhinevad puudusel. Soovitan kuulata. Ja lugeda. Vaimustav. Tema on üks väga mõjuvatest põhjustest, miks ma tahan psühholoogiat õppima minna.


Tegime täna ka selle aasta esimese grilli, aga sööma pidime siiski toas, sest õues tegi tuul meile tuule alla. Aga no siiski! 4. aprilli grill kõlab täitsa hästi ju! Peaaegu nagu talv veel! Vaadates ilmateadet, siis - not to worry! Ei peagi seda talveilma kaua ootama.


Kui siin suhkruvabadusest rääkida, siis sellega läheb endiselt nagu kord ja kohus - banaan ja maapähklivõi on kenasti mind rõõmsana hoidnud ja õhtuks ostsin Biomenu banaanileiba, kus olid rosinad sees, aga suhkrut ei olnud! Nii et sain kooki ilma suhkruta! Natuke oli ikka tunne nagu rikuks iseenda reegleid, aga ma sain üle sellest!


Ja lõpetuseks mõistsin, et õhtuti on jube raske kirjutada. Nii et ma püüan viia selle kirjutamisharjumuse hoopis hommiku peale. Et alustada päeva ja postitust värske peaga ja mõnusalt teetassi taga, kui teised veel magavad.


Nii hea hommikune vöneri-hummusevõiku ja maapähklivõi-banaanivõiku! Isegi koer peab pingutama, et vastu panna.


0 comments