• Grete Sutrop

Grete elusad minutid youtubeis, joogavideod ja lõikumisprobleem ehk kuidas ma pidin end kätte võtma

Ma olen mingi aastaid, aaaastaid mõelnud ja unistanud joogavideote ja lastejoogavideote ja üldse videote salvestamisest. Ja mitte lihtsalt siin ise mõelnud, vaid te olete neid minult ka küsinud. Aga nagu ikka nende kättevõtmiseasjadega on, siis enamasti tunduvad kõik suuremad ja mahukamad kui nad tegelikult on. Noh, väljaarvatud võibolla videote tegemine/lõikumine/laadimine, mis päriselt ka on ajamahukas ettevõtmine ja kättevõtmine. Aga muidu on tavaliselt kõik lihtsalt alustamise taga. Selle kättevõtmise taga.Igatahes on see karantiiniaeg siin esiteks kuidagi jõulisemalt selle videotegemise kättevõtmisevajaduse tinginud, sest ma ei saa ju füüsiliselt teiega koos tunde teha ja samas ju tahaks joogatada. Ja teiseks kõik teevad seda praegu sada korda rohkem (isegi need, kes üldse selliste asjade peale mitte kunagi enne ei mõelnud) ja minu väikese ja tagasihoidliku meele jaoks on see kuidagi julgustav. Et siis võin ju mina ka! Näiteks praegu kavatsen ma minna õue koos kaameraga teile järgmiseid Elusaid Minuteid salvestama. Ja see tunduks hirmuäratavam, kui praegu poleks karantiin. Sest see on selline eeldatav normaalsus praegu, et inimesed selliseid asju rohkem teevad ja kui keegi peaks mulle vastu tulema, siis on mul seetõttu võibolla 25% vähemimelik. Sest noh, ma olen ka inimene oma ebakindlustega ja minu jaoks on ka väljakutse sellest videosalvestamisvabast mugavustsoonist välja tulla.


Ja üleüldse Elusad Minutid tulid kuidagi ise ja keset hommikust meditatsiooni ja minu jaoks on see piisav alus ja tõend, et neid on vaja teha! Mulle on vaja! Ja äkki mõnele teist annavad nad ka midagi! Lisaks jäävad need mulle alles ja see on alati üks põnev nüanss, sest aastaid hiljem on see kindlapeale minu jaoks ja laste jaoks ajaloolise väärtusega hindamatu materjal. See on ka üks põhjustest, miks ma blogin ja miks ma podcasti tegin. Sest need materjalid jäävad alles. On taasesitatavad. Nii põnev. Teisest küljest seda hirmsam, aga kohe kui selline hirm üles kerkib, ütlen ma tavaliselt endale, et selline ma ju olen praegu ja need on minu mõtted ja ebakindlused ja arengukohad ja see ongi ju elusolemise alus. Et hiljem saab vaadelda ja igasuguseid asju tõdeda ja näha, mida ma õppinud ja kuhu liikunud olen. Muidu poleks ju võrdlusmomenti.


No vot ja nüüd ma siis siin salvestan neid minuteid ja joogavideosid ja astun vaikselt ühe jalaga tohutusuurde ja hirmsasse ja mugavustsoonivälisesse videotöötlusemaailma. sest see pole üldse nii lihtne nagu see alguses tundus, et laed omale programmi alla ja hakkad peale. Ei ole. Minu kaks erinevat programmi lükkavad kokkulõigates videotel heli ja pildi paigast ära ja ma ei leia õigeid nuppe ja no vot, eksole. Tee siis niimoodi siin kiirelt oma kauasalvestatud videolõikudest normaalset edastamisvalmis materjali. Nagu assembleeriks IKEA kappi ilma juhendita. Ja ma kinnitan endale siin öötundidel, mil järjekordne kokkulõikamine ei õnnestunud, et kunagi ma mõtlen heldimusega tagasi sellele ajale, mil ma mitte midagi ei osanud, samal ajal ühe sõrmega lebolt terveid filme tootes või midagi. Teised ju oskavad! Järelikult oskan varsti mina ka! Otsustasin igatahes võtta Udemyst või kuskilt videotoimetamiskoolituse. Juba täna!


Aa, ja kuna mu Sony kaamera lubab salvestada ainult 30 minutit korraga (ja ma ei suutnud seda piirangut maha võtta) ja vahepeal ka vähem (sest ma ei tea, tal on selline tuju), siis pikemaid joogasette ja -tunde tuleb kokku lõigata. Või kleepida siis. Ja siit algabki kogu see tehnoteekond, mis praegu tundub õudne, aga äkki varsti täiesti loogiline (ju, onju). Aa, ja kui keegi teist on videotöötlusguru, siis ma olen ühel hetkel hea küsija ja kuulaja (siis, kui ma oskan juba midagi küsida ja saan aru, mida mulle vastatakse!)! Lisaks, minu Sonyl ei ole audioauku, seega ma ei saa kasutada seda sajaeurost välist mikrit, mille ma ostsin mõni aeg tagasi, usaldades poemeest. Sest siis ma ei teadnud kaamerast üldse mitte midagi. Nüüd juba mõnda asja oskan! Nii et ma näen endas potentsiaali! Kus see on alles üks positiivne nüanss siin selle kõige juures!


Vot sellised tehnoloogiaminutid täna. Ma võtan nüüd oma kaamera ja lähen metsa ja salvestan teile tänased Elusad Minutid! Sest ma tahan! Sest see on nii mugavustsoonist väljas ja see on karantiinitsoonis ju täiega tervitatav!

0 comments