• Grete Sutrop

Enesepoputamise-veebruar!

Nonii! See eriti põnev ja kirju jaanuar on vaikselt möödumas ja kätte jõuab veebruar, mille ma juba mõned nädalad tagasi enesepoputamisekuuks ristisin. See oli siis, kui ma Draamatutega soolo-podcasti tegin siin, sest Mari läks tööle ja teistele lainetele. Jällagi sain mugavustsoonist välja ja tõdesin, et päris tore on üksi ka vahepeal. Noh, et polegi nii õudne ja jutt ei saagi otsa. Haa. Juba lasteaias oli väikese Grete kohta öeldud, et see Grete on üks tõeline naine - kuulab teda keegi või ei kuula, tema ikka räägib. On see siis nüüd hukatuseks või õnnistuseks, no kesse seda teab.


Aga ühesõnaga! Novembris oli meil selline FB-grupp, kus iga päev püüdsime leida midagi, mille eest tänulik olla ja seda kirja panna ja see läks nii mõnusasti meil koos, et otsustasin, et on aeg võtta ette järgmine teekond ja seekord siis enesepoputamise populariseerimiseks. Sest teadaolevalt viivad kõik jamad ja mured ja konfliktid ja arusaamatused lõpuks selleni, et me lihtsalt ei oska endale aega võtta. Ja kui mõni mu lastest julgeb öelda, et ta ei oska, siis vastab konkreetne Grete, et sellist asja ei ole! Siis tuleb harjutada! Ja siis nüüd siis ma loon sellise võimaluse, et saabki!


Grupi mõte on selles, et me kirjutame iga päev päevapostituse alla, kuidas me täna end poputasime - see võib olla vahel ka tassike teed vaikuses. Või 15 minutit ajakirjalugemist. Või ükskord üksi veetsees käimine. Abiks ikka. Aga oluline on just seda märgata, seda hetke ja seda tunnet, mida see endas tekitab. See poputamine. Ja kui me seda kuu aega harjutame, siis äkki juba varsti oskamegi ja see enesele võetav aeg pikeneb ja pikeneb kuni.. kuni on eriti mõnus ja laetud olla peaaegu et kogu aeg! Või vähemalt me teame, kuidas see käib!


Fakt on see, et kui iseendal on hea olla, siis on kõigil teistel meie ümber ka ja kogu maailmal, põhimõtteliselt. Kuna me ise seda eneseümbrust ju tegelt loome. Ja kuna kõik on suhtumise küsimus, on mõistlik teha kindlaks, et seda suhtumist ei mõjuta väsimus ja tülpimus ja kurvastus, et me ei ole iseendaga ühenduses ja et oleme kuidagi lainelt maas.


Ja siia otsa veel fakt, et pea 95% ettevõtmistest õnnestub, kui me teeme seda kellegagi koos või kellegi toel ja hoiame järjepidevust. Järjepidevust on aga ju koos igatahes lihtsam hoida. Nii et püüame iga päev enda vajadusi ja meeldivaid tegevusi märgata ja end poputada ja kui mõni päev jääb vahele, siis me ei riidle ega solvu enda peale, vaid jätkame sealt, kust pooleli jäi. Sest me teame, et keegi teine meie elu ei juhi! Onju!


Tule ka kampa!

Kinnise FB-grupi link siin!


0 comments