• Grete Sutrop

9/30 Reedene olemine ja õppimise rõõmud

Võib olla isegi kahe jalaga! Kuidagi juhtus nii, et mul on kõik asjad tehtud ja isegi kodu on korras ja nõud pestud! Nii imelik! See tunne on, et ma raudselt unustan praegu midagi tähtsat ära, mida ma peaks tegema. Aga noh - seni kuni see meelde ei tule, pole probleemi!


Ma pidin kahjuks oma Alar Tammingu raamatukokku tagasi viima, aga mul on hetkel käsil Psühholoogia Gümnaasiumiõpik, sest noh, ma loon baasi, et siin vaikselt psühholoogia erialale sisseastuma hakata. Kummaline ja ilmekas on see, et ma olen selle õppeaine ju ise ka gümnaasiumis läbinud, aga tunne on nagu loeks kõike esimest korda. No leidub märksõnu ja nimesid, mis ikka tuttavad ette tulevad, aga kogu inff on igatpidi integreerimata ja sidumata, nii et ehe näide sellest, kuidas selline õppimismetoodika absoluutselt pikemaajalist mõju ei oma. Aga praegu - praegu on hoopis teine asi, sest esiteks, mul on eesmärk ja lausa visioon, milleks seda kõike vaja läheb ja teiseks ma olen ehk õppinud õppima ja infot siduma ja mul on natuke rohkem ka seda, millega uut infot siduda. Vahepeal on lisandunud siiski 20 aasta jagu kogemusi (ou.mai.gaad.). Gümnaasiumis ei osanud ma absoluutselt arvata, mida ma oma eluga peale peaksin hakkama. Samas, ma tunnen, et ma olen üsna sellist tüüpi, et mingid omadused ja eeldused ja võimed on olnud näha juba lapsepõlvest peale. Ma oleksin lihtsalt vajanud mõnd karjäärinõustajat või kedagi, kes oleks osanud nendele osutada ja neid märgata ja siis suunata mind vastavaid erialasid proovima.


Ma olen muidugi väga rõõmus ka oma praeguse teekonna peale mõeldes, sest mul on olnud võimalusi igast lahedaid asju õppida ja igast erinevate inimestega koos toimetada - kõik need kogemused ja kogemised on nii toredasti maailmapilti avardanud! Ja noh - elukestev õpe, eksole. Kavatsen seda lüpsta kuni surmani! Sest lisaks uutele teadmistele ja ägedatele tegemistele kaasnevad igasuguse õppeprotsessiga ju ka uued (ja vahel ka mõned samad) ja põnevad inimesed! Eriti äge on see, et nii mitmed lahedad tuttavad inimesed tulevad tihti vaikselt ringiga mingil hetkel mu pilti tagasi, aga hoopis uues kontekstis! Ma olen ilmselt nii vana juba! Ja Eestis on nii vähe inimesi! Mulle nii meeldib see!


Ühesõnaga. Praegune postitus on ehe näide sellest, et kui ei tea, millist teemat lahata ja millest kirjutada, tuleb lihtsalt kuskilt peale hakata ja siis loob lugu end juba ise. #notetoselfMul ausalt on kleit ka seljas.

0 comments