• Grete Sutrop

7/30 Kuidas olla naine II ja jalutuskäigud iseendasse

Selline naljakas lugu, et olles eilse postituse postitanud ja natukene siin toimetanu, tundsin, et kogu energia sai otsa. Lihtsalt. Järsku. Ilmestab eilset mõtet, et ühel hetkel võib kõik 180 kraadi muutuda. Siis on valik, kas võidelda või lõdvestuda ja vastu võtta. Ma eile siis valisin selle lõdvestumise. Aga jube kummaline.


Lugesin eile Alar Tammingu raamatut "Jalutuskäik iseendasse", mis mulle kui algajale psühholoogiahuvilisele sobis eriti hästi ilmestamaks natukene teadvuse ja psüühika tausta või vähemalt seda, kuidas seda on võimalik erinevalt vaadelda - näiteks Alar Tammingu tunnetuse läbi. Ta suudab keerulised asjad eriti loogiliseks ja arusaadavaks filtreerida või arendada, nii et väga mõnus on lugeda. Pluss ta ikkagi viitab ka ajaloolistele psühholoogidele ja nende avastustele ja uurimustele. Ja lahkab neid kordamööda. Tema stiil sobib mulle ka. Eriti meeldivad mulle tema mitmele leheküljele kanduvad joonealused märkused - need on umbes nagu minu poolde lõiku ulatuvad kõrvalmõtted sulgude sees! Tegelt on mul see raamat juba kuu aega lugemist oodanud ja nagu ikka tuli väline surve, mis mind pani end kätte võtma - raamatukogu ütles, et sellele raamatule on tekkinud järjekord ja ma pean selle ruttu tagasi viima. Nüüd kahjuks juhtub nii, et ma pean selle pooleli jätma ja end uuesti järjekorda panema. Või siis ma kaalun ka täitsa selle soetamist. Sest see on selline lektüür, mida tahaks muudkui üle lugeda. Äkki peaks ühendama aprilliaktivismi ja lugemise ja jalutama lugedes raamatukokku. Siis saab veel mõned mõtted sealt kätte.


Lisaks, siin olen näinud, et kiidetakse ka tema raamatut "Jalutuskäik raha alkeemiasse", mis üldse ei kõla halvasti! Mul on rahaga siin omad teemad. Nagu meil kõigil, eksole. Aga raha on minu jaoks selline müstiline vahend, mis iseenesest ei ole ju hea ega halb, aga see, mida sellega kõik teha saab, see on üle mõistuse! Nii palju valikuid ja mõttemänge ja sügavaid mustreid ja noh, kõike tuleb üles, mis inimeses on - võimuteemad, lapsepõlveteemad, ohvriteemad, vabaduseteemad, you name it. Aga ühesõnaga, kui pealkirjas on korraga "raha" ja "alkeemia", siis olen müüdud naine. Seega siis peaks tellima mõlemad? Panin end igatahes raamatukogus järjekorda!


Ja ma siin loen ja kuulan ja igast allikast jõuab minuni sama sõnum - oleks vaja teha pikemaid meditatsioone. Iga päev. Ja see pole nagu selline, et "peaks", vaid ma päriselt tunnen, et jaa, see kutsub. Väiksemaid kohaloluharjutusi ja meditatsioone siin ikka teen ja kogen, aga just selliseid pikemaid ei ole ammu ette võtnud. Sest pikemate iseendasolemiste sees saabub teadvusse igast huvitavaid asju, mis vajavad seda keskendumise aega. Nii et ma alustasin siin vaikselt. Sammhaaval. Kuna mul on suurepärane võimalus vahepeal saalis käia, saan sealset rahu ära kasutada. Kodus oleks ka muidugi võimalik, lihtsalt alustamiseks on ehk liiga palju lisaväljakutseid. See on edasijõudnudtele rohkem.


Ma siis astun päevale vastu, püüan end sellest uimast välja sirutada, mis praegu mind igatpidi täidab (sest mu vanurkoer tundis end öösel kehvasti ja ma olin tema hooldaja ja koristaja kell 1, kell 3 ja kell 5) ja vaatame siis, mis toredusi tänane pakub!


Foto taas mu fantastiliselt õelt Britt Pajult (aasta oli siis vist 2017, saal asus essal korrusel)


0 comments