• Grete Sutrop

5/30: Elurõõmukasvatamiseaeg ja lehvitav prügionu

Lugesin ja kuulasin erinevaid tarku inimesi ja panin kõrva taha, et praegu on vaja oma energiat ja jõudu koguda ja hoida, et ise sellest kõigest läbi lennelda, mis praegu maailmas toimub. Ja et väga oluline on hoida elus rõõmu ja kergust ja värki. Ja minuga muidugi kohe resoneerus, sest ma olen kogu aeg seda meelt olnud, et elurõõmu ja muidu rõõmu tuleb kasvatada ja hoida ja jagada! Sest kui jagad, siis kasvab ja kui sellel fookust hoida, siis see on, noh, fookuses! Nii et ma võtan selle eilsest kuulamisest kaasa. Ja ikkagi jagan ka. Aga hoian ka. Tunde järgi.


Foto: Britt Paju, mu fantastiline õde


Täna on mulle juba rõõmu valmistanud: esiteks ananass, mis on nii hea ja ei ole kuskilt toores ega kibe; teiseks prügiautoonu, kes ei pidanud paljuks ananassilõikuvale Gretele lehvitada! Nii tore ju! Lihtsalt niimoodi viipas käega ja mina vastu ja kohe oli palju rõõmsam olla! See on sama asi nagu see tänaval inimestele naeratamine! Nii väike asi, aga nii suure mõjuga! Ma ikka püüan siin nüüd seda ka rohkem harrastada jälle, sest kõik on ju kodudes kinni ja tore on tunda, et meie ümber on ikka inimesed ja veel naeratavad ja silmavaatavad inimesed!


Suhkruks on täna ananass ja ma absoluutselt ei kurda! Pole üldse raske olnud need neli päeva suhkruvabana elada. Elav näide sisemise otsuse võimust - kui otsus on tehtud, siis naljalt see ei murdu. See inspikas ja tahtejõud tuleb siis kuskilt sügavamalt kui lihtsalt keeld või reegel, et enam ei tee/söö/jne. Lihtsalt kogemus näitab, et seda sisemist otsust peab ka vahepeal toitma (näiteks võiks aeg-ajalt lugeda/vaadata/kuulata midagi seda otsust toetavat või võiks kulgeda koos teistega, kes on samal lainel või siis võiks teepeal tuletada endale meelde, mis selle sisemise otsuse aluseks oli - tervis, parem enesetunne, tugevam immuunsus, oma keha toetamine hea kütusega ja värskem olemine, näiteks). Kirjutasin selle endale siia välja, et mul see ka meelest ei läheks!
0 comments