• Grete Sutrop

20/30 Rohimisteraapia ja Haridusmõte

Täna oli selline kahtlane bipolaarne päev, mil, ühest küljest, olin kehaliselt väsinud ja tahtsin puhata, aga teisest küljest oli tohutu ärategemistung. Ja niimoodi ma kõigepealt koristasin kodu ära ja siis läksin õue majaesist rohima, mille kõrvale kuulasin juhuslikult Spotifyst leitud Kuku Raadio uut saadet Haridusmõte, mis on selline päris hea pilguheit haridusteemadele teadlaste ja praktikute silme läbi. Oli huvitav. Sain teada niimõndagi selle kohta, kuidas ja kellega hariduses uuendusi luuakse; kas ja kuidas peaks õpitulemusi hindama, kas teste ja eksameid on vaja ja kui, siis millised oleksid mõistlikud nende läbiviimise viisid ning vaimse tervise ja füüsilise tervise murede ja edendamise kohta. Väga piltiavardavad ja arusaadavad mõtisklused!


Ja kuna ma eile lugesin peaaegu et hommikuni oma langustide raamatut, siis täna mõtlen, mida järgmiseks lugeda. Panin paarile raamatule end raamatukogus järjekorda, paar raamatut sain juba kätte ja lisaks on meil siin kaks raamatut, mis on mõeldud teismelistele, mis käsitlevad päris tooreid ja sügavaid vaimse tervise teemasid. Mulle tundub, et 8-aastane ja 10-aastane võiksid paar aastat nende lugemisega oodata, aga ma ise samas leidsin küll, et minus tärkas huvi, mida noored tänapäeval loevad. Nii et ma mõtlen, et võtaks ühe järgmiseks ette! Ja siis jagan ehk siia ka, kuidas on. Mulle nii meeldib, kuidas Viimsi raamatukogu oma raamatuid armsasti jõupaberisse pakib ja takunööriga kingituseks seob! Juba sellepärast tellime siin pea iga päev!


Aa, ja ma tunne juba mitu päeva, kuidas ma igatsen raamatupoodi minna. Noh, nagu pärispoodi. Tahaks lihtsalt minna ja igast asju sirvida ja näiteks lastele mõne uue loomaraamatu tuua, kust saaksime loomade kohta midagi teada (ehk isegi inglise keeles, et arendaks keeleoskust ka samaaegselt), aga lihtsalt. Tahaks seal jalutada ja igasse loosse natuke sisse piiluda.


Siin mu väike kaaslane, kes vahepeal rohimistooli soojendas0 comments