• Grete Sutrop

19/30 Kooliõhin ja tśillid eesmärgid

Tänane esmaspäev möödus koolivaibides - töötasin läbi Tallinna Ülikooli õppekavad ja leidsin sealt nii kutsuvaid variante! Noh, eks ma enne ju ka juba siin olin vaikselt mõelnud, aga täna uurisin põhjalikumalt ja mõtlesin realistlikumalt ja hakkab looma, võiks öelda! Aga tundes ennast ja maailma ja võimalusi, siis enne pärissügist ei ole siin midagi kindlat! Põnevad ajad! Ja üldse, uskumatu kui tugevaks see õppimistung kasvanud on! Algas see kõik väiksest seemnest kuskil oktoobris ja nüüd tundub täielik traagika mitte sügisest õppima minna. Aga. Nagu ma ütlesin. Enne sügist siin ei hõiska. Tähendab, muidu ikka hõiskan (sest muudmoodi ma ei oska), aga mitte siin.


Liikumised tegime täna ratastel raamatukokku ja tagasi ja jalgsi saali ja tagasi. Pluss jooga. Sellega on seega suurepäraselt. Suhkruga läheb endiselt kenasti (kui arvata välja borś ja leib ja hummus, milles nädalavahetusel ootamatult suhkrut leidus, aga kuna need olid soolased toidud ja kogemata, siis ma neid ei arvesta. Saiakesed ja jäätised jtsin täiega söömata ja see on pingutus, kui kõik ümberringi sooja saia sees mõnulevad ja pärast pool päeva jäätise järgi lõhnavad), aga kuna sukru lahkudes ilmus menüüse kolm korda rohkem saia, otsustasin tänasest kuu lõpuni ka gluteenivabana elada. Esimene päev tehtud! Ja ei saa kurta! Kui, siis ainult selle pärast, et mitte midagi polnud enam kapist närimiseks võtta (mis tegelt ju on suurepärane, sest miks peaks kogu aeg kapis närimas käima). Õnneks on puuviljad!


Igatahes siiani olen aprillieesmärkide täitmisega täitsa hästi hakkama saanud ja see kõik on kuidagi loomulikult tulnud. Nii et maikuuks peaks midagi krõbedamat plaanima, et ikka veremaitset ka tunda oleks. Nali, tegelt. Vist.


Siin üks tänane saali-Grete

0 comments