• Grete Sutrop

17/30 Saareloodus, lugemiskivi ja langustid

Täna hommikupoole ööd nägin jälle kummalisi unenägusid, mõtlesin tulevikuplaanidele (sest mul on mõned unistused lahtised ja ma ei ole suutnud neid paika panna. Ja see on ilgelt häiriv ja siis juhtubki nii, et püüan hommikul selgust saada isegi kui ma tean, et mul on vaja rohkem infot koguda, et edasi plaanida ja unistada) ja otsustasin lõpuks üles tõusta ja jalutama minna. Ja nagu ikka, jalutamine toimis eriti hästi. Mõtlesin ja arutlesin hommikupäikeses jalutades kõik asjad paika - noh, ikka jõudsin sinna, et mul on vaja rohkem maad uurida, et edasi mõelda, aga ma sain kõik mõtted kuidagi enne seda järeldust lõpuni väljalaotud ja rahu sai hinge.


Tegime väikse retke Ninase pangale, kust korjasime kivistisi ja muidu toredaid kive, käisime Odalätsi allikatel, täitsime pudelid ja jätsime sinna Ninaselt leitud kauni linnusule kingituseks ja siis tulime siia koju, kus oli 17 kraadi ja kus saime minu mõnusal meditatsioonikivil lugeda. Raamatuklubi suvehooaeg sai avatud. Mina alustasin raamatu "Kus laulavad langustid" lugemist ja see on nii lummav lugemine oma loodusekirjelduste ja üksildase tüdruku südikate ellujäämisvõtetega. No ma olen alles alguses. Aga ülimalt tõmbav lugemine, igatahes! Siia oleks tänase ilmaga eriti hästi ära kulunud üks võrkkiik, aga pehme samblakivi oli muidugi ka mõnus. Nüüd nokime juustest ja riietest samblaniidikesi, aga see kõik on ikkagi teraapiline ja mõnus.


Ja siis järgnes väike noolemäng ja loomaküsimused, mille Martale, meie esiloomahuvilisele Selverist leidsin, mis on terve puhkuse meid loomafaktidelainel hoidnud. Nüüd sätime igaõhtusesse sauna ja homme juba hakkame kodu poole sõitma. Millest on kahju, aga samas kodus on ka ju mõnus kevadet nautida, rattaga sõita, rannal jalutada, täisvarustuses köögis süüa teha ja wifirõõme nautida (suhtlemiseks, noh. Ja tegelt tahaks vaadata edasi lahedat sarja "Paradise" mida Tiina soovitas ja mis mul nädala alguses pooleli jäi). Aga saarel on ikka hirmus mõnus..
0 comments